Close

FC Mostar SG odbranio titulu prvaka Premijer futsal lige BiH | RTV TK

Futsaleri Mostar Staklorada odbranili su titulu prvaka Premijer futsal lige BiH i nakon osvojenog Kupa, došli do duple krune u ovoj sezoni. U četvrtoj utakmici finalne serije play- offa nakon produžetaka pobijedili su Salines Tuzla City i stigli do treće pobjede u finalu. Jarčevi su u prvom poluvremenu imali dva gola prednosti, ali do kraja ih nisu uspjeli sačuvati da bi izborili majstoricu u Mostaru.  Nakon 40 minuta rezultat je bio 2:2, a u produžecima tim iz Mostara  stigao je do tri gola prednosti. Za goste po dva gola su postigli Gosto i Rajčević, a u listu strijelaca se upisao i Bilal Jelić. Deni Imširović je bio dvostruki strijelac za Salines, a mrežu Mostara zatresao je i Benjamin Avdić. Uprkos porazu futsaleri Salinesa ne mogu biti nezadovoljni sezonom koja je iza njih. Podmladili su ekipu i ostali u samom vrhu bh. futsala, među dvije najbolje ekipe u državi. Kolika je neizvjesnost vladala u finalu najbolje govori podatak da su se u čak tri od četiri odigrane utakmice igrali produžeci, a jednom su pobjednika odlučili penali. Uz malo sreće ishod je mogao biti i drugačiji. Nakon utakmice uručeni su pehari i medalje prvacima.